Hit (3631) D-693

Milli Hareket

Yazar İşl.Müd. : Sahibi :
Yayın Logosu : Yayın Dili : Türkçe
Yayın Aralığı : Dergi Türü : Fikir, Sanat, Siyasî
Ekleyen : /2014-05-18 Güncelleyen : /0000-00-00
Milli Hareket(11.1966-12.1971)

Aylık fikir, sanat, siyaset dergisi” olarak Kasım 1966'da on beş günde bir çıkarılmağa başlandı. 1968 sonlarından başlanarak aylık yayımlandı. Ahmet Karabacak, Rıza Fırtına, Muammer Işın, Fethi Şekercioğlu- 'nun kuruculuğunda, Istanbul'da çıkarıldı.
Millî hareketin ilk altı sayısı Muammer Işın'ın sahipliğinde çıkarıldı. Daha sonra sahip ve yöneticisi Ahmet Karabacak oldu. Yazı işleri müdürlüklerini de Nail Erhan, Erol Kılıç ve Sakin Öner yaptılar.
Yazarları arasında Ahmet Karabacak, Ahmet Kabaklı, Kemal Cabioğlu, Faruk K. Timurtaş, Muzaffer Özdağ, Nejdet Sançar, Alparslan Türkeş, Hikmet Tanyu, Mustafa Yazgan, Sabahaddin Cem, Aclan Sayılgan, Dündar Taşer, İlhan E. Darendelioğlu, Kâmil Turan, Necmettin Hacıeminoğlu, Galip Erdem, Refik Özdek, Nevzat Yalçıntaş, Osman Yüksel, Mehmet Eröz, Ergun Kaftancı, Yücel Hacaloğlu, Sakin Öner, Niyazi Adıgüzel, Derviş Manizade, Yusuf İmamoğlu, Yılmaz Yalçıner, vb. bulunuyordu.
Millî hareket, siyaseti ön plânda tutarak CKMP, daha sonra da onun yerini alan MHP paralelinde yayın yaptı. Aralık 1971'e kadar düzenli olarak yayımlanan dergi sonradan bazı özel sayılar çıkardı
Adres :
Telefon :
Fax :
E-Posta :
Yayınlayan Kurum / Matbaa :
Yayınlandığı Ülke :
Yayınlandığı Şehir :
Yayın Başlangıç Tarihi : 111.966
Yayın Bitiş Tarihi : 121.971
Yayın Sayı Adedi : 0