Hit (4430) K-48

Hilafet i İslamiyye ve Al i Osman

Yazar Adı : Abdulaziz Çaviş İlim Dalı : Tarih
Kitap Dili : Türkçe Kitap Tipi :
Konusu : Sitedeki Kayıt Türleri :
Ekleyen : Fıkıh Dersleri/2008-03-03 Güncelleyen : Fıkıh Dersleri/2008-03-03

Hilafet i İslamiyye ve Al i Osman

Birinci Cihan Harbi'nde, Haçlı ve Siyonist küfür kuvvetleri Osmanlı devletini yıkmak için bazı cahil ve hain Arapları kullanmışlardır.

Lawrence'in entrikalarıyla bir kısım Arapların Osmanlı Hilafeti'ne entrikalarıyla bir kısım Arapların Osmanlı Hilafeti'ne karşı kıyamı tahakkuk etmemiş olsaydı ve bunun neticesinde Osmanlı ordusu Filistin ve Suriye cephesinde Osmanlı ordusu Filistin ve Suriye cephesinde çökmemiş bulunsaydı, Birinci Dünya Savaşı aleyhimizde neticelenmezdi.

O savaş yıllarında Türkiye'de bulunan Mısırlı büyük âlim Şeyh Abdülaziz Çaviş, İngiltere ve Fransa'nın Osmanlı devletine karşı çevirdiği entrikaları ve altın mukabilinde İslam devletine isyan bayrağını kaldıran hainleri bu eseriyle teşhir etmekte;Osmanlı Hilafetini müdafaa etmektedir.

1.Baskı : Baskı Isim (TR) : Hilafet i İslamiyye ve Al i Osman / Baskı Isim (AR) : / Ebat : 13,5x19,5 cm / Yayın Evi : BedirYayınları / Yayın Yeri : İstanbul / Yayın Tar. : 1993 / Baskı Dili : Türkçe / Özellik : Tercüme eser / Sayfa Adedi : 74 / Açıklama : / Konu Fihristi :
...